Colourlock Zestaw Soft + Protector

169,50 zł
Ilość

Zestaw Colourlock do skór mleczkiem pielęgnującym idealnie nadaje się do kompleksowej pielęgnacji tapicerek skórzanych wykonanych ze skóry gładkiej, która wskutek upływu czasu wymaga zastosowania dodatkowych środków regenerujących. W przeciwieństwie do mało skutecznych metod "all in one" czyszczenie mebli skórzanych zostało podzielone na 3 niezależne etapy, podczas których tapicerka zostaje dokładnie wyczyszczona, odżywiona i zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Środek czyszczący Colourlock Soft Clean skutecznie czyści większość typowych zabrudzeń tapicerek. Aplikowany jest w postaci piany nanoszonej na dedykowaną do skór szczotkę. Standaryzowane pH oraz wysoka siła penetracji podczas czyszczenia sprawiają, że użycie środka jest wyjątkowo skuteczne i bezpieczne dla typowej skóry meblowej.

Mleczko pielęgnujące Leder Protector silnie regeneruje skórę od wewnątrz. Specjalnie dobrana kompozycja odżywek skutecznie nawilża skórę i poprawia jej ogólną kondycję, staje się ona bardziej elastyczna i odporna na rozciąganie.

Preparat do konserwacji skór gładkich Leder Versiegelung jest to środek utrwalający, którego zadaniem jest wzmocnić powierzchnię skóry szczególnie narażonej na tarcie i zabrudzenia.

Ww. środki do pielęgnacji mebli skórzanych zostały poddane szczegółowym badaniom w warunkach laboratoryjnych. Ich receptura została dodatkowo wzbogacona w substancje przeciwutleniające skórę, co ma pozytywny wpływ na spowolnienie procesu starzenia się mebli. Filtry UV dodatkowo przeciwdziałają blaknięciu tapicerki. 

Zestaw jest również bardzo wydajny. Wystarczy na ok. dwukrotne wyczyszczenie i zabezpieczenie średniej wielkości zestawu wypoczynkowego. Zalecamy powtarzanie kompleksowego czyszczenia z użyciem zestawu co 3 miesiące (lub 6 miesięcy w zależności od stopnia wyeksploatowania mebli). Do nowych mebli polecamy zestaw podstawowy do pielęgnacji mebli skórzanych. 

Co to jest skóra gładka?

Zestaw jest przeznaczony do pielęgnacji tapicerek meblowych wykonanych ze skóry gładkiej. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów tapicerek skórzanych stosowanych w meblarstwie (ok 90% poszyć). Aby sprawdzić, czy mamy do czynienia ze skórą gładką, możemy wykonać bardzo szybki test - nakładamy na tapicerkę kroplę czystej wody i delikatnie ją wcierając obserwujemy jak wnika ona w skórę. Jeśli po jej wtarciu rozpłynie się na powierzchni bez pozostawiania śladu - mamy do czynienia ze skórą gładką lakierowaną powierzchniowo. Jeśli kropla wchłonie się w skórę i pojawi się na niej plama - może to być to tzw. anilina (lub semianilina), w tym wypadku należy użyć zupełnie innych technik i środków czyszczących.

Zalety produktu:

  • kompleksowo czyści, regeneruje i zabezpiecza większość skórzanych tapicerek meblowych
  • jest bezpieczny dla skóry gładkiej, nie powoduje jej niszczenia
  • skutecznie nawilża tapicerkę i wzmacnia strukturę skóry
  • chroni kolor tapicerki przed blaknięciem
  • spowalnia zachodzące wewnątrz skóry naturalne procesy jej starzenia
  • zapewnia doskonałą kondycję mebli

Dla kogo dedykowany jest ten zestaw?

  • dla posiadaczy używanych mebli skórzanych wykonanych ze skóry gładkiej
  • dla osób chcących kompleksowo pielęgnować swoje skórzane meble
  • dla osób poszukujących wyłącznie sprawdzonych i skutecznych metod pielęgnacji mebli
  • dla użytkowników mebli skórzanych, którym zależy na zachowaniu ich w najlepszej kondycji przez długie lata 

Jak należy stosować zestaw do mebli z mleczkiem pielęgnującym Colourlock?

Przed użyciem zestawu należy sprawdzić sposób oddziaływania środków na tapicerkę w niewidocznym miejscu. Środek Soft Clean aplikujemy w postaci piany na lekko zwilżoną szczotkę. Przy pomocy wytworzonej piany i szczotki czyścimy tapicerkę ruchami okrężnymi element po elemencie zbierając na bieżąco brudną pianę szmatką z mikrofibry. Po wyczyszczeniu tapicerki czekamy do jej całkowitego wyschnięcia po czym nakładamy na powierzchnię skóry mleczko Leder Protector. Po jego całkowitym wchłonięciu (kilka godzin) zabezpieczamy powierzchnię tapicerki preparatem Leder Versiegelung i ponownie czekamy, aż środek się wchłonie.

20 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
4055688173863