Glaze

Aktywne filtry

Pragniesz dodać samochodowi większą głębię i połysk? Auto politura, coraz częściej określana jako „glaze”, to środek, którego zadaniem jest nabłyszczanie powierzchni auta. Pozwala ona uzyskać efekt „mokrego” wyglądu i uzyskać większa głębię koloru. Dodatkowo maskuje ona niewielkie rysy i mikroubytki, w pewien sposób je wypełniając. Sprawia też, że wosk trzyma się dłużej. Zazwyczaj występuje ona w formie gęstego mleczka i ma biały kolor. W jej wnętrzu znajdują się natomiast polimery, oleje, kaoliny i inne substancje, które maskują wspomniane niedoskonałości.

Glaze – środek zabezpieczający powierzchnię lakieru

Politura również zabezpiecza i pielęgnuje powierzchnię lakieru, np. przed korozją, promieniami słońca, zabrudzeniami czy różnymi środkami chemicznymi. Jeżeli zależy Ci na szybkiej poprawie wyglądu lakieru, warto zastosować właśnie tego typu preparat. Chroni ona również lakier przed ewentualnymi, kolejnymi zarysowaniami. Warto dodać, że nasze produkty tego typu są w pełni bezpieczne dla różnych jego rodzajów.

Kiedy i jak stosować politurę?

Politurę możesz z powodzeniem stosować przed nastaniem lata (a co za tym idzie – silnymi promieniami słońca) jak i nadejściem zimy (i solą drogową). Z powodzeniem można ją aplikować przed ważną uroczystością czy pokazem samochodów, a więc wtedy, gdy zależy Ci, aby samochód wyglądał jakby wyjechał prosto z salonu. Co więcej, glaze można zaaplikować zarówno przed, jak i po woskowaniu. Ważne jest to, że glaze łatwo się aplikuje na powierzchnię lakieru, który został wcześniej odpowiednio oczyszczony i osuszony. Należy nakładać go z wykorzystaniem niewielkiej gąbeczki, która najczęściej stanowi element całego zestawu. Politurę trzeba równomiernie rozprowadzić po całym aucie. Później należy minimum dwa razy przetrzeć samochód ściereczką z mikrofibry, wykonując przy tym koliste ruchy. Następnie dobrze jest zaaplikować dodatkowo powłokę ceramiczną lub twardy wosk, który również znajdziesz w naszym sklepie – wówczas politura utrzyma się znacznie dłużej. Odkryj naszą ofertę i wybierz produkty idealne dla siebie!