Glinki i Lubrykanty

Aktywne filtry

Glinki i lubrykanty – profesjonalne akcesoria do auto detailingu

Jesteś pasjonatem motoryzacji i chcesz, aby Twoje auto wyglądało zjawiskowo? Mamy na to sposób! W naszym sklepie możesz zamówić profesjonalne akcesoria do car detailingu. Jednym z etapów tego procesu jest właśnie glinkowanie. Do jego przeprowadzenia będziesz potrzebował glinki i lubrykantów. Glinka samochodowa pomaga usunąć drobne zanieczyszczenia z lakieru; jest dostępna w formie miękkiego bloku lub płatka, a konsystencją przypomina nieco plastelinę. Natomiast lubrykant to specjalna substancja zmniejszająca tarcie i poślizg, która bardzo ułatwia przeprowadzenie zabiegu glinkowania.

Kiedy warto stosować glinkę do lakieru?

Glinkowanie lakieru to świetny sposób na usunięcie zanieczyszczeń i przygotowanie samochodu do woskowania lub nałożenia lakieru ceramicznego. Stosowanie glinki jest zalecane po zimie, gdy na karoserii znajdują się pozostałości po soli i piasku. Możesz ją także wykorzystać do usunięcia wyjątkowo opornych zabrudzeń lub, gdy chcesz przygotować samochód do sprzedaży. Glinka pomoże Ci także oczyścić reflektory z trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.

Czy można przeprowadzić glinkowanie lakieru bez lubrykantu?

Teoretycznie istnieje możliwość przeprowadzenia glinkowania lakieru bez lubrykantu, jednak w praktyce specjaliści odradzają takie działanie. Lubrykant pełni bardzo ważną funkcję. Nie tylko zapewnia poślizg, ale także skutecznie zabezpiecza lakier przed porysowaniem. Wybierając dobrej jakości produkt w naszym sklepie, znacząco ułatwisz sobie pracę i szybko uzyskasz pożądany rezultat.

Profesjonalne glinkowanie w każdych warunkach

Glinki i lubrykanty to wysokiej jakości akcesoria, dzięki którym z powodzeniem przeprowadzisz profesjonalne glinkowanie we własnym garażu. Zapoznaj się z naszym asortymentem i zamów niezbędne środki do usuwania zanieczyszczeń z karoserii samochodu!